IVT Heat pumps

Vytápění v domech a bytech vybavených přímotopy nebo elektrokotlem

IVT Nordic Inverter je ideálním doplňkem pro domy a byty vytápěné elektřinou. Zařízení lze jednoduše instalovat i do stávajícího objektu bez velkých stavebních úprav. Velmi vhodné je, když vytápěný byt nebo dům má otevřenou dispozici, která umožní aby teplý vzduch z IVT Inverteru mohl proudit celým prostorem. Tak se může stát toto tepelné čerpadlo hlavním zdrojem tepla v objektu.

schema

Pokud vytápíte svůj dům nebo byt elektřinou, je pro Vás IVT Inverter skvělou investicí. Pořizovací cena "na klíč" začíná u jednoduchých instalací od 52 000 Kč a díky dosažené úspoře se tato částka vrátí téměř okamžitě během dvou až čtyř let.

Temperování v chatách a podobných stavbách

Přijet v pátek večer do studené či vymrzlé chaty nebo chalupy nikoho příliš nepotěší. Zvýšení teploty na příjemnou úroveň trvá dlouho a stojí nás jak čas, tak peníze. Z tohoto důvodu se IVT Nordic Inverter často využívá pro temperování rekreačních objektů.

Při odjezdu z chaty nastavíte na IVT Inverteru funkci temperace +10°C. Tepelné čerpadlo bude po dobu vaší nepřítomnosti hlídat, aby teplota v místnosti neklesla pod + 10°C. Při příjezdu do chaty zmáčknete tlačítko Turbo Full Power a tepelné čerpadlo začne dodávat maximální výkon pro rychlé vytopení objektu. Tepelné čerpadlo se automaticky vrátí do normálního pracovního režimu po uplynutí určitého časového intervalu. Na chatách lze využít i funkci klimatizace v letním období a celoročně i odvlhčování prostoru, což je mimořádně zajímavé u starších chalup se špatnou izolací proti vlhkosti.

Pokud dojde k výpadku elektrického proudu, tepelné čerpadlo po obnovení dodávky elektřiny nastartuje znovu se stejným nastavením, jako před výpadkem.
Provoz tepelného čerpadla je velmi levný i při běžné elektrické sazbě D01. Při teplotách vyšších než -5°C je dokonce provoz levnější než při použití dřevěných briket.

IVT Nordic Inverter - Vítěz spotřebitelských testů

2008

Test norského spotřebitelského časopisu DINE PENGER: IVT Nordic Inverter 12JHR-N, získal ocenění „VÍTĚZ TESTU". Dosáhl nejvyšší úspory v pěti ze šesti testovaných velikostí rodinných domů a v konkurenci jedenácti renomovaných značek tepelných čerpadel vzduch/vzduch.

2006

Test švédského zkušebního a výzkumného institutu SP: IVT Nordic Inverter 12FR-N, dosáhl nejvyšší úspory ve třech ze šesti testovaných velikostí rodinných domů. IVT dosáhlo i nejlepších výsledků při nízkých venkovních teplotách. Při -18 °C má IVT o 75 % nižší spotřebu elektřiny než nejméně efektivní tepelné čerpadlo v testu.

2004

Test švédského spotřebitelského časopisu Rad & Rön:" IVT Nordic Inverter 12FR-N, získal ocenění jako nejúspornější tepelné čerpadlo pro menší domy (se spotřebou tepla do 10 000 kWh/rok), v konkurenci osmi značek tepelných čerpadel vzduch/vzduch.

Výkon a topný faktor

Vykonvykon

Ovládání tepelného čerpadla

Ovládání tepelného čerpadla IVT Inverter je velice jednoduché. Pomocí dálkového ovladače nastavíte vnitřní teplotu a jednotku zapnete. Tepelné čerpadlo pak samo udržuje v místnosti po celý rok požadovanou teplotu. Ať je venku -20°C nebo +35°C, IVT inverter Vám doma vždy zajistí velmi levně a rychle příjemnou teplotu. V zimě topí, v létě chladí. Stejně jednoduše jako teplotu, nastavíte pomocí dálkového ovladače i režim odvlhčování, nebo čištění vnitřního vzduchu. Všechny důležité informace můžete sledovat na dálkovém ovladači nebo displeji na vnitřní jednotce. Ta mimo jiné ukazuje i venkovní a vnitřní teplotu.

Lepší klima ve Vašem bytě s ION čističem vzduchu

Váš IVT Nordic Inverter je daleko více, než jen tepelné čerpadlo. Dokáže zajistit v interiéru čistější a příjemnější vzduch. Jedinečnou a patentovanou Plasmacluster Ion-techniku je možno s úspěchem použít pro aktivní čistění vzduchu i v případě, že se tepelné čerpadlo nepoužívá právě k vytápění nebo chlazení. Po zmáčknutí tlačítka ION se začne vzduch v místnosti aktivně čistit od bakterií, virů, plísní, alergenů, roztočů, zplodin výfukových plynů, tabákového kouře a podobných škodlivin. Provedené testy ukázaly, že plasmaclusterový filtr dokáže zlikvidovat 99,5 % vzduchem přenášených virů. Díky této jedinečné funkci budete mít doma během celého roku zdravější a příjemnější klima.