Tepelná čerpadla, topení

JAK TEPELNÁ ČERPADLA PRACUJÍ

Tepelná čerpadla také nabízejí cenově efektivní řešení vytápění - přenášejí teplo z jednoho prostředí do druhého prostřednictvím chladiva. Vzduchová tepelná čerpadla jsou uznávána jako obnovitelné zdroje tepla a jejich účinnost dosahuje okolo 300 %
V režimu chlazení pracují tepelná čerpadla tak, že odvádějí teplo z místnosti nebo vnitřního prostoru do venkovního vzduchu, čímž ochlazují vnitřní prostor. A naopak, tepelná čerpadla umí extrahovat latentní teplo z vnějšího vzduchu (i když je venkovní teplota -20 °C) a vhánět jej dovnitř pro vytápění interiéru.

ÚČINNOST TEPELNÉHO ČERPADLA

Účinnost tepelných čerpadel je zhruba 300 %. To znamená, že na každou jednotku energie spotřebovanou tepelným čerpadlem za provozu připadají tři nebo více jednotek tepla generovaného pro použití v budově.
Protože tepelná čerpadla získávají teplo z vnějšího vzduchu, jsou mnohem účinnější než i ty nejúčinnější topné soustavy založené na fosilních palivech.
Použití integrovaného řešení tepelného čerpadla pro chlazení i vytápění budovy může znamenat také nižší počáteční investici, jakož i jednodušší postupy pro provoz a údržbu.

 

 

TEPELNÁ ČERPADLA PRO DOMÁCNOSTI

Renomovaní výrobci uplatňují své znalosti tepelných čerpadel a vytvořila řadu řešení pro vytápění domácností. K dispozici jsou nízkoteplotní i vysokoteplotní provedení pro všechny druhy staveb - nové i staré, velké i malé. Daikin Altherma Flex Type nyní nabízí jedinečné nové řešení tepelného čerpadla pro bytové domy.

TEPELNÁ ČERPADLA PRO OBCHOD A PRŮMYSL

Mezi komerční tepelná čerpadla patří VRV systémy a chladicí jednotky, které nabízejí vysoce účinné vytápění i ochlazování. V rámci průmyslové konfigurace nabízejí tepelná čerpadla také jedinečnou procesní účinnost, která splňuje i ty nejnáročnější požadavky na průmyslové vytápění a chlazení.
07-05-12-08-41-18-logo-acondjpg.jpg